A februárban kezdődő Better Call Saulhoz szépen sorban jönnek a promóciók, a legutóbbi tíz másodperces videó után most például itt van egy harminc másodperces!
Ebben amúgy még kevesebb valódi anyag van, inkább a sorozat készítői, Vince Gilligan és Peter Gould beszélget benne. Utóbbi ugye a Breaking Bad egyik írója volt, ő az, aki kitalálta Saul Goodman karakterét.
Sokat nem tudunk meg a videóból, nem árulnak el benne semmi különöset, csak hogy a Better Call Saul hat évvel azelőtt játszódik, hogy Saul találkozott Walter White-tal, és inkább az lesz a témája, hogy Jimmy McGill hogyan alakult át Saul Goodmanné.
A Better Call Saulról egyre több dolgot lehet megtudni. Ez az a sorozat, aminek a Breaking Badből ismert ügyvéd, Saul Goodman a főszereplője, a története pedig a BB előtt kezdődik.
A Better Call Saulban az ügyvéd (akit továbbra is Bob Odenkirk alakít, róla itt írtunk hosszabban) még nem a Breaking Badből ismert zsidó nevet használja, hanem az ír eredetére utaló rendes nevét, azt, hogy James M. McGill. A sorozat első kültéri reklámján is az látható, hogy ezen a néven hirdeti szolgáltatásait, és a legjobb, hogy megadott telefonszám működik is! (A helyszín persze most is Albaquerque, mint a BB-ben.)
A számot elérve egy üzenet vár, Bob Odenkirk hangjával, aki azt mondja, hogy "Üdvözlöm, James M. McGill ügyvédi irodáját hívta, egy ügyvédét, akiben megbízhat. A hangjelzés után hagyjon üzenetet, és Mr. McGill rögtön visszahívja."
UPDATE: itt meg is hallgatható az üzenet!
Elmúltak már azok az idők, amikor minden napra jutott valami Breaking Baddel kapcsolatos mashup, vagy bármi egyéb dili, de azért még manapság is bele lehet futni Walter White kalandjainak vicces feldolgozásaiba. Most például Roger Hargreaves itthon is ismert Mr. Men című mesesorozata stílusában láthatjuk, hogyan nézne ki, ha ezek a kis kedves figurák főznék a kristályt.
Az Eagerbeaverfilms munkája.
Bob Odenkirköt a világ nagyobb része akkor ismerte meg, amikor megjelent a Breaking Badben mint Saul Goodman, a simlis ügyvéd. Valójában a német és ír felmenőkkel bíró 52 éves színész addigra már veterán komédiásnak számított, Ben Stillerrel, Adam Sandlerrel és még Charlie Kaufmannal is dolgozott, és elég sok sorozatban feltűnt. A Breaking Bad persze tagadhatatlanul nagyot lendített a karrierjén, most is több produkcióban dolgozik, könyvet ír, és szólóban is szórja a poénokat. Képernyőn jelenleg a Fargo sorozatos változatában láthatjuk.
27 03. |
Neked hogy tetszett a True Detective fináléja? És a világnak?
2014 03 27. 12:40 - Csobod Luca
Kevin Wu legutóbbi projektjének hála végre minden különösebb fáradság nélkül tesztelhetjük, hogy mást is beszippantott-e a True Detective (igen), hogy a Dexter fináléjában csak mi csalódtunk-e (nem), vagy jól érezzük-e, hogy a Trónok harca nem tud nem remek lenni, még ha ki is írtják a kedvenc karaktereinket (igen).
A Breaking Bad már hónapokkal ezelőtt véget ért, de még mindig nagyon erősen él az emléke, és a sorozathoz kapcsolódó fan art is tartogat komoly teljesítményeket.
A Breaking Badhez készült illusztrációk, grafikák, egyéb képi megoldások szakavatott gyűjtőhelye, a Heisenberg Chronicles mutatta be a nagyvilágnak a magyar Zsuttit, aki mostanra készült el végleg a sorozat összes epizódját feldolgozó posztereivel, amelyek az elmúlt egy napban elég sok helyre eljutottak, többek között a Vanity Fairbe is.
Egy kaliforniai galéria kiállításán azt képzelték el a felkért művészek, hogy híres filmek és sorozatok hogyan néznének ki, ha mesekönyvek lennének. A Little Golden Books sorozat stílusában készült képek közül a mi figyelmünket a Breaking Bad átalakítása ragadta meg, de a többi alkotásból is mutatunk a folytatásban.
Bár csak kis kartonfigurákból áll, mégis iszonyú ütős ez a Breaking Bad sakk-készlet. Az esélyegyenlőség nevében Tio Salamanca, illetve Walter Jr. lettek a bástyák, és azt is nagyon eltalálták, hogy Skinny Pete, Badger és Combo, illetve az ikrek lettek a gyalogok. Nyilván Walt és Heisenberg szembenéz egymással, a tábla pedig a sorozat főcíme alapján csak a periódusos rendszerre épülhetett.
Képek a folytatásban!
Amióta vége lett a Breaking Badnek, nem lehet mit csinálni, mint újranézni az egészet, de néha egy-egy infografika is elég ahhoz, hogy ismét átéljük az élményt, amit a sorozat nyújtott.
Vonatkozó grafikákkal persze Dunát lehet rekeszteni, de azért bőven akad olyan, amit érdemes megmutatni (itt például Walter White összes ruhája látható, ez pedig a Vulture válogatása magyarázó ábrákból).
Az a karaktertérkép is ilyen, ami a folytatásban látható, még ha viszonylag egyszerű megoldásokkal is készült: a szereplők közti kapcsolatot szaggatott vonal ábrázolja, a fontosságukat pedig az jelzi, hogy mekkora a nevük körül a kör.
Andy Bergmann munkája.
Sok ember karácsonyi kívánságlistáján ott van a Breaking Bad szuper, összesített dvd-kiadása, de szerencsére egy-két tartalom már most nyilvánosságra kerül.
Ilyen például az utolsó epizódok forgatásairól összegyűjtött bakiparádé, ez következik a folytatásban.