A Nielsen áprilisban tett közzé egy grafikát, amelyen az látható, hogy egy sorozat az első perctől az utolsóig mennyi ideig tart. Most megérkezett a folytatás is, mutajuk mindkettőt!
Amióta vége lett a Breaking Badnek, nem lehet mit csinálni, mint újranézni az egészet, de néha egy-egy infografika is elég ahhoz, hogy ismét átéljük az élményt, amit a sorozat nyújtott.
Vonatkozó grafikákkal persze Dunát lehet rekeszteni, de azért bőven akad olyan, amit érdemes megmutatni (itt például Walter White összes ruhája látható, ez pedig a Vulture válogatása magyarázó ábrákból).
Az a karaktertérkép is ilyen, ami a folytatásban látható, még ha viszonylag egyszerű megoldásokkal is készült: a szereplők közti kapcsolatot szaggatott vonal ábrázolja, a fontosságukat pedig az jelzi, hogy mekkora a nevük körül a kör.
Andy Bergmann munkája.
Az Arrested Development 2003 és 2006 között futott a Foxon, ez az a vígjátéksorozat, amelyben többek között Michael Cera, Portia de Rossi, Will Arnett és Jason Bateman játszott. Az AD május végén a Netflixen tér vissza egy negyedik évaddal (a House of Cardshoz hasonlóan ömlesztve kiadják az összes részt), már látható az első hivatalos trailer is, az internet pedig tele van a sorozatot feldolgozó tartalmakkal. A folytatásban látható csodálatos infografika is ilyen, az Arrested Development összes visszatérő vicce benne van.
A most visszatérő Mad Mennel szokás szerint kiemelten foglalkozó Guardian (a brit lap vonatkozó cikkeiből már külön könyv is született) ezúttal egy infografikát rakott össze a sorozat legfontosabb tudnivalóiról. Mennyi és milyen cigit szívtak el a színészek a forgatás alatt? Miben jó Pete Cambell? Mennyit keres Jon Hamm? Válaszok a folytatásban!
Szinte hihetetlen, de Tina Fey és Paul Rudd az Amerikában ezen a héten mozikba kerülő Admission című filmben szerepelnek először együtt, ugyanis mindketten annak az új komédiaelitnek a tagjai, akik keresztbe-kasul szerepelnek egymás munkáiban. A viszonyok kibogozására a Hollywood hírportál vállalkozott, az ő infografikájuk jön a folytatásban.
Mit mond el a választókról, hogy milyen sorozatot néznek? Lehet, hogy egyáltalán semmit, de a Buzzfeed infografikája attól még nagyon érdekes, főleg pár nappal az amerikai elnökválasztás előtt. Az ábrán az Engage Facebook látogatottsági adatok alapján végzett kutatásának eredménye jelenik meg, vagyis az, hogy a különböző sorozatok nézői Obamára vagy Romneyra voksolnak-e nagyobb valószínűséggel.