01 09. |
Amikor Thomas Pynchon belejavított a Simpson család forgatókönyvébe
2014 09 01. 10:40 - coldopen
Amerikai idő szerint hétfő éjszaka ér véget az FXX csatorna csodálatos vállalkozása: a tizenkét napja tartó Simpsons-maraton. A kronológikus sorrendben levetített összes, azaz 552 rész levetítése közben persze egy csomó eddig nem annyira ismert információ is kiderült a huszonöt éve műsoron lévő sorozatról.
Az egyik ilyen Thomas Pynchon vendégszerepléséhez kapcsolódik. Az amerikai író 2004-ben szerepelt az egyik epizódban, és ez lett a Simpsons történelmének talán legkülönlegesebb beugrása, hiszen Pynchon regényei mellett arról is híres, hogy napjaink legrejtőzködőbb művésze, az ötvenes évek óta nem készült róla nyilvános fénykép.
A Simpsons-maraton idején a sorozat egyik írója és executive producere, Matt Selman rakta ki a Twitterre a 2004-es epizód forgatókönyvrészletét, és ezen az látható, hogy Pynchon hol és mit javított bele a szövegbe.
Például visszautasította, hogy Homer Simpsonra mint "fat ass" utaljanak, hiszen mint írja, Homer az ő példaképe, és nem beszélhetnek csúnyán róla, de azt is megfigyelhetjük, hogy Pynchon hogyan csempészte bele a szövegbe saját regényeinek címeit.
A 49-es tétel kiáltása (eredetiben The Crying of Lot 49) az lett, hogy The Frying of Latke 49, a V pedig úgy jelent meg, hogy V.-Licious.
Íme a forgatókönyv:
Az sose volt titok, hogy Mindy Kalingot mennyire inspirálják Nora Ephron munkái, különösen a Meg Ryan és Billy Crystal főszereplésével készült híres romantikus komédia, a Harry és Sally, amelyből szinte teljesen lemásolt snittekkel is találkozhatunk a Mindy Projectben.
Ez a videó viszont csak most készült el, és remekül megmutatja a hasonlóságokat a film és a sorozat között. Utóbbiról nemrég a csajos szitkomválogatásunkban írtunk hosszabban.
via Vulture
Áprilisban ugyebár folytatódik a Mad Men, a hatvanas évek reklámügynökségi világát bemutató remek sorozat, amelyben a történet mellett legalább olyan fontos a korfestés is. A díszletek, berendezési tárgyak és mindenféle használati eszköz mellett ez a korhű ruhákra is kiterjed, így természetesen a sálakra is. Sálas sorozatunkban tehát Don Draper és a többiek következnek!
Mivel a napokban a TV2-n elindult az amerikai Sherlock Holmes-sorozat, az itthon Sherlock és Watson címen futó Elementary, és a BBC-s feldolgozást pedig hol az AXN, hol a Viasat adja, sálas sorozatunkban nem is következhet más, mint a legendás nyomozó.
Sálas sorozatunk második részébe a Happy Endings egyik epzódjából (a címe You Snooze, You Bruise) választottunk egy darabot.
Új, téli sorozatunkban a tévés szereplők által viselt sálak közül válogatunk, hiszen a sál nagyon fontos a hidegben!