Amikor a Good Wife (igen, az a sorozat, ami magyarul A férjem védelmében néven megy, de eltekintenék ettől az idiótaságtól a továbbiakban) harmadik évadjának végén Kalinda beült a lakásában egy fotelbe szemben az ajtóval, kezében egy pisztollyal, és várta, hogy benyisson, aki kopogtat, teljesen biztos voltam benne, hogy a sorozat legizgalmasabb évadja fog majd következni, ha végre újraindul a nyári szünet után.
A címnek magunk is bedőltünk, de nem kell megijedni, nem a Nirvana történetéből forgatnak sírós-nevetős komédiát. Ez a Smells Like Teen Spirit ugyanis Dave Goetsch, a The Big Bang Theory showrunnerének legújabb sorozatötletét takarja, amelyből már be is rendelte a pilotot a CBS. Egyelőre annyit lehet tudni, hogy a többkamerás komédia főszereplője egy 18 éves fiú lesz, aki otthagyja a Harvardot, és inkább felépít egy szenzációs internetes céget. Mindezt egykori rocker szülei garázsából irányítja, rajtuk kívül nővére is a legjobb barátja segíti majd a vállalkozásban.
Mást nem nagyon tudunk ehhez hozzátenni, viszont itt egy interjú a Nirvanával a belga tévében, 1991-ből:
Az egész világ egy nagy közösségi média, úgyhogy nincs mit csodálkozni azon, hogy könyvek, képregények és filmek feldolgozása után különböző közösségi alkalmazásokból is tévésorozatok születnek.
Valamennyire például itthon is nézték a William Shatner nevével fémjelzett, $#*! My Dad Says című sorozatot, amely egy Twitter-fiók bejegyzésein alapult. Justin Halpern komédiaíró édesapja beszólásáit tette ki a netre, a gyorsan jött siker és a több millió követő pedig hozta magával a könyvszerződést és végül a tévé, pontosabban a CBS érdeklődését is. A sorozat csak egy évadot élt meg, de nem ez volt az egyetlen próbálkozás, hogy tweetekből építsenek tévés forgatókönyvet.
Sokáig biztos voltam benne, egy részt sem fogok látni a A férjem védelmében című sorozatból. Már eleve a cím sem ígért túl sok jót (az eredeti The Good Wife sem sokkal kifejezőbb), és a sztori sem volt izgalmas, amiről annyit tudtam, hogy van egy nő, akit megcsal a politikus férje, de ő mégis kiáll mellette, közben pedig elkezd ügyvédkedni. A nő az a Julianna Margulies, akire mindig csak úgy tudtam tekinteni mint Carol Hathaway nővér a Vészhelyzetből, a politikus férj pedig Chris Noth, akit a Szex és New York Mr. Bigjeként legegyszerűbb azonosítani. Előzetesen őt sem találtam a tuti sorozat garanciájának, mert hajlamos agyonnyomni a jeleneteket, és annyira nem kiemelkedően tehetséges, hogy ez ne zavarjon. Később aztán még vele is megbékéltem, keveset is szerepel, a többi karakter sorsa amúgy is sokkal izgalmasabb mint az övé, és ha valamiről igazán szól a sorozat, akkor az egy ügyvédi iroda élete - csak ezután jön a politika és a család.