Tavaly az egyik legjobb új sorozat a női börtönben játszódó Orange Is the New Black volt, ami a Netflix saját gyártású műveként talán még a házon belüli versenyt is megnyerte a House of Cards-szal szemben. Amellett, hogy maga a sorozat milyen volt, az is az erre fogékony média figyelmének központjába helyezte, hogy éppen mennyi és milyen női karakter szerepelt benne, és ez a mostani második évadra különösen hangsúlyossá vált. (Az első évadról itt írtunk.)
Az egyik forgatókönyvíró például a világ elé tárta, hogy írás közben jött rá, hogy leszbikus; a sorozat transznemű színésznője, Laverne Cox még a szezon indulása előtt a Time magazin címlapján pózolt, később pedig a New York-i Pride-ot vezette, ahol közben a színésztársai mosodai kosarakban buliztak.
Szóval az OITNB már pusztán a létezésével a másság/feminizmus/elnyomott nők ügyének a szószólója lett, de mégiscsak fontos, hogy közben jó sztorikat látunk-e vagy sem.
A folytatásból kiderül, hogyan nyomták a második évadban!
Tudjátok, az Orange Is the New Black az a sorozat, ami New York vonzáskörzetének szinte összes leszbikusát foglalkoztatja, így nem meglepetés, hogy a mostani, immár 44. New York-i Pride is a színészek részvételével zajlott.
Mi több, a felvonulás élén haladó kabrióban a sorozat transzneműje, Laverne Cox ült (ő az, aki nemrég a Time magazin címlapján is szerepelt). Ezt láthatjátok a fenti képen, a folytatásban pedig jön a többi.
Az Orange Is the New Blackben eddig is lehetett azzal játszani, hogy melyik szereplőt honnan ismerjük. Laura Prepon például az Azok a 70-es évek show-ban játszott, Natasha Lyonne az Amerikai pitében, Kate Mulgrew pedig sok egyéb mellett a Star Trek: Voyagerben.
Az viszont valamiért csak most állt össze, hogy az Orange Is the New Black szereplőgárdájából több mint harmincan játszottak már kisebb-nagyobb szerepet az Esküdt ellenségekben.
A fenti gifen az Orange nácija, Big Boo, azaz Lea DeLaria látható, amint az Esküdt ellenségekben Ice T kérdezgeti, a folytatásban mutatjuk a többi egykori jelenést.
Az Orange Is the New Black a tavalyi év egyik legjobb új sorozata volt. A Weeds (Nancy ül a fűben) egykori alkotója, Jenji Kohan jegyzi, főszereplője pedig egy olyan nő, aki házas asszonyként kerül egy női fegyintézetbe. Korábban egy drogdíler nőbe volt szerelmes, történetesen neki köszönhetően csukják le, és a zárt világban újra fellángolnak közöttük a régi érzelmek. Piper (Taylor Schilling) sorsán keresztül több másik leszbikus kapcsolatot is megismerünk, a testiség vicces, szomorú, megható, durva, és minden egyéb formában megjelenik. (Itt írtunk a sorozat első szezonjáról, itt pedig a június 6-án kezdődő új részekhez készült mozgó plakátokat mutattuk meg.)
Most kiderült, hogy a sorozat egyik írójával, a két epizódot jegyző Lauren Morellivel valami olyasmi történt, mint ami a sorozatban Piperrel: házasként, forgatókönyvírás közben jött rá, hogy valójában a nőket szereti.
Már egy hónap sincs hátra az Orange Is the New Black folytatásáig, június hatodikán térnek vissza a női börtön lakói, Piper, Red, Miss Claudette és a többiek. Ez az a sorozat, amit a Weeds (Nancy ül a fűben) egykori készítője, Jenji Kohan irányít, és aminek nagyon szerettük az első évadját; most pedig megmutatjuk, hogy milyen elképesztő, a karaktereket pillanatok alatt pontosan leíró, mozgó plakátokkal hirdetik az új részeket.
Ahogy az első, úgy a második évad részeit is egyszerre engedi szabadon a Netflix, ahol most persze ezerrel nyomják az eddigi részeket, a plakátok ezt is reklámozzák, amik közül mindegyik a Vulture-ről jött.
Kevin Spacey a szemünk láttára elégített ki orálisan egy nőt, túladagoltuk a megviselt arcú brit nyomozókat, szadistán erőszakos leszámolásokat élveztünk, női börtönben szórakoztunk és a kisvárosi hivatalnoklét új arcát is megismertük. Tíz idén kezdődött sorozat, amely nem ment a magyar tévében, de hiba lett volna kihagyni. Az ünnepi időszakban lesz idő bepótolni.
A Netflix idei sorozatai közül utoljára az Orange Is the New Black vált elérhetővé, de a nyár végére sikeresen elhomályosította az olyan elődöket, mint a Kevin Spacey-féle House of Cards vagy az Arrested Development folytatása.
Az OITNB körül nem volt akkora felhajtás, hiszen nem is szerepeltek benne olyan nagy nevek, mint a House of Cardsban, és nem is egy kultikus sorozat régóta várt folytatása volt, mégis nagyot durrant. Az Orange-et mindenki szereti, és szinte minden napra jut valami vonatkozó hír. A nagy kérdés csak az, hogy valójában mennyien nézik, mert erről nincs hivatalos adat.
A múltkor megmutattuk az Orange Is the New Blackhez készült minimalista posztereket, most pedig a Paste munkái miatt nem szalasztjuk el az alkalmat, hogy beszéljünk Jenji Kohan női börtönös drámájáról, mert talán a legjobb darab a Netflix idei sorozatai közül. (Kapcsolódó hír, hogy Laura Prepont kevesebbet látjuk majd a következő évadban.)
A folytatásban az Orange Is the New Black maradandó szövegeit láthatjátok grafikai környezetbe ágyazva.
Egy csomó minimalista poszter készült az Orange Is the New Black (a Nancy ül a fűben készítőjének új sorozatáról itt írtunk) karaktereihez. Ezekből válogatunk a folytatásban.
A Hemlock Grove, a House of Cards és az Arrested Development után újabb sorozattal jelentkezett a Netflix, a streamszolgáltató július 11-én tette elérhetővé az Orange Is the New Black teljes első évadját. A netflixes stratégia mellett főleg azért érdekes a sorozat, mert az a Jenji Kohan találta ki, akit korábban a Weeds (Nancy ül a fűben) alkotójaként ismerhettünk meg, és persze azért is, mert egy női börtönben játszódik.