Martin Freeman, Allison Tolman és Colin Hanks - fotó
Sokan örültek, de kételkedő hangok is fogadták a hírt, hogy sorozatot csinálnak a Fargóból. Mégis a Coen testvérek kultfilmjéről volt szó, ugye. A szereposztás mindenesetre sokat ígért.
Szerencsére a Fargo a tavasz egyik legjobb sorozata lett, ráadásul egy saját lábán megálló produkció. A színészeken és az általuk játszott karaktereken keresztül vesszük végig az első évadot.
Martin Freeman
A sorozat és a film közötti hasonlóságokat leginkább a helyszínekben, a hangulatban és a sok hóban lehetett felfedezni, a történetben kevésbé, de azért voltak olyan jelenetek és természetesen karakterek is, amiknek megvolt az eredetije.
A főhős például Lester Nygaard kisvárosi biztosítási ügynök (Martin Freeman), ami Jerry Lundegaardra, azaz William H. Macy egykori autókereskedőjére rímel. A párhuzamok azonban hamar halványulnak, Lester Nygaard alapvetően ugyanúgy balek, de sokkal kíméletlenebb és durvább, mint elődje. Közben Freeman semmiképp sem olyan, mint a Sherlockban okoskodó Watson, eleinte inkább az Office-beli énjére emlékeztet, aztán pedig úgy adja elő lelki és testi szenvedéseit, illetve örömeit, hogy muszáj belátnunk: az antihősségben még mindig van fantázia.
Billy Bob Thornton
Billy Bob Thornton
Lorne Malvo (Billy Bob Thornton) egy régivágású, kegyetlen gyilkos, aki ráadásul élvezi is, amit csinál. Van persze, amikor egyik pillanatról a másikra belelő valaki fejébe, csak úgy, de tetteivel általában még utoljára megleckézteti áldozatát, és minél összetettebb módszereket keres a gyilkolásra. Ő az az ember, aki nemcsak felajánlja, hogy beteljesíti Lester bűnös vágyait, de be is teljesíti azokat, hiszen nem mondták neki, hogy “nem”.
Billy Bob Thornton játéka rég nem volt ilyen izgalmas, ő volt a legjobb választás a főgonosz szerepére: Lorne Malvo egyszerre kíméletlen gyilkos és pszichopata polihisztor, aki néha még kegyelmet is gyakorol.
Allison Tolman
Billy Bob Thornton és Martin Freeman mellett a harmadik legfontosabb szerep a rendőrnőé (az eredetiben Frances McDormand, aki szerepe szerint terhes volt, itt csak a sorozat végén alakulnak így a dolgok), már egy kevésbé ismert színésznek, Allison Tolmannek jutott. Molly Solverson a kevés tiszta karakter egyike, mindig jó nyomon jár és nem hagyja eltéríteni magát.
Tolman egyáltalán nem lóg ki a híres társak közül, őt is ugyanolyan élmény nézni, mint a többieket (volt persze, akit inkább Tolman testsúlya érdekelt). Molly nemcsak a bűnügyet göngyölíti hatékonyan, hanem neki jut az egyetlen romantikus szál is, hiszen kollégájával, a kissé nyámnyila Gusszal egy idő után hiába is tagadnák le a kölcsönös érzelmeket.
Oliver Platt
Colin Hanks
Gust, a rendőrt, aki valójában postás szeretni lenni, Colin Hanks játssza. Legyen bármilyen sorozatban is, mindig jó hangulatot kelt. A baj talán csak az, hogy több játékidő is juthatott volna neki, közös jelenetei Billy Bob Thorntonnal viszont parádésra sikerültek. (A filmben amúgy Norm Gundersonnak hívták ezt a karaktert, John Carroll Lynch játszotta.)
Keith Carradine
Keith Carradine-t simán csak jó nézni, komoly szál nem jut neki, ő az exrendőr, bártulajdonos Lou, egyben Molly apja. Néha mormog valami okosat, de hát nem ő a legfontosabb szereplő.
Bob Odenkirk
A Fargóban viszont minden kis szerepre nagy nevet húztak be, Molly főnökét például Bob Odenkirk, azaz a Breaking Bad Saulja játszotta, de leginkább csak azt láttuk, hogy kételkedik beosztottja képességeiben. A végén azért kapott egy monológot, amikor arra jutott, hogy otthagyja a rendőri munkát.
Steve Buscemi a filmben, és Oliver Platt a sorozatban - további visszakacsintások erre
Oliver Platt
Oliver Platt is olyan ember, akinek a jelenléte bármelyik sorozatnak jót tesz. A Fargóban nem volt állandó szereplő, az áruháztulajdonos Stavros Milost játszotta, aki a véletlennek köszönheti a vagyonát, amit zsarnoki fösvénységgel kezel.
A sorozatban zajló fő nyomozáshoz nincs köze, mégis több emlékezetes jelenet hozzá kapcsolódik, hiszen Lorne Malvo személyében kifejezetten szerencsétlenül választ bérgyilkost. Mivel Malvo mindent akar, a munkát is elvégzi, de szörnyen vallásos megbízóját is véglegesen kikészíti, bibliai erejű csapásokat mérve rá.
Martin Freeman Adam Goldberg és Russell Harvard szorításában
Adam Goldberg és Russell Harvard
A Fargo egyes számú tökkelütött párosát Adam Goldberg, a héber pöröly, és a süket Mr. Wrench szerepében Russell Harvard alakította. Ők egyértelműen Steve Buscemi és Peter Stormare botcsinálta, de kegyetlen bűnözőinek utódjai, és elég viccesek ők is.
Keegan-Michael Key és Jordan Peele
Azaz a Key&Peele néven jobban ismert komikuspáros. Ők a tízrészes sorozat második felében megjelenő FBI ügynököket játszották. Lehet, a rajongók örültek nekik, én, aki nem ismeri behatóan a munkásságukat, úgy éreztem, se nem tettek hozzá, se nem vettek el a színvonalból.
Joey King és Kate Walsh
Ne maradjanak ki ők sem, hiszen Alison Tolman mellett a fontosabb női szereplők. King Colin Hanks lányát játszotta és kedvesen CB-zett vele, Walsh pedig prosztó feleség volt, kár, hogy nem épült be jobban a sztoriba.
A Fargo első évadja megmutatta, hogy lehet kultfilmből klassz sorozatot csinálni. Most már az a kérdés, hogy a sorozatot lehet-e folytatni, hiszen egy csomó szereplőt kinyírtak, és voltaképpen feldolgozták az eredeti filmet. A lehetséges folytatásról még csak beszélnek, de senkinek sem ártana, ha jövőre lenne megint egy hasonló hangulatú, hasonló gárdával forgatott sorozat.