Nemrég ért véget a Happy Endings harmadik évadja, amivel az ABC-n búcsúzott is a sorozat. Bár keringenek pletykák arról, hogy esetleg lehet folytatás, egyelőre úgy néz ki, hogy ennyi volt. A folytatásban a harmadik évad kedves és vicces jeleneteiből válogattunk.
Minden csapatnak megvan az eredettörténete, a Happy Endings esetében például a karakterek a Real World Sacramento felvételei során találkoztak először. A műsor részleteit a More Like Stanksgiving című részben láthattuk, és jól össze is kuszálta a szálakat, a legviccesebb pedig talán az volt benne, hogy Max coming outja úgy hangzott, hogy “I’m Greg”.
A meleg Max talán a legjobban eltalált karakter az egész sorozatban, olyan típus, mint a Jóbarátok Joeyja, csak ő meleg, zsidó és kövér. A melegsége nem harsány vagy túljátszott formában jelenik meg, úgy kezelik, mint egy tipikus férfit, aki történetesen férfiakkal szexel. Ezzel persze folyamatosan megy a viccelődés, a harmadik évadban például rendre párt akartak neki találni a barátai, de vagy túlságosan is önmagukra hasonlító párt találtak Maxnek,
vagy Max nem érezte magát otthon egyik meleg szubkultúrában sem.
Az évad elején kiderült, hogy az örökké csóró Max bármicvókon porondmesterkedik, és úgy alakult, hogy ebben a tisztségében Brad segítségére szorult. Kisebb-nagyobb buktatókon keresztül összeállt egy közös műsoruk is, aminek a lényegét az epizód címében ragadták meg a legjobban: Boys II Menorah!
A Marry Prankster című epizód az egész Happy Endings egyik legjobb epizódja volt. Úgy indult, hogy a barátok megviccelték Maxet azzal, hogy megnyerte a lottót, a továbbiakban pedig a túlzottan is sikerült vicc miatt felhergelt Max mindenkinek vissza akarja adni a gonosz tréfát.
A kezdő jelenet egy teljesen átlagos szivatásként indult, de aztán Adam Pally játéka miatt váratlan és megdöbbentő fordulatot vett. Nem könnyű ezt elfelejteni:
Az epizód folytatásában úgy tűnt, hogy a bosszúszomjas Maxtől mindenki megkapja a magáét,
de aztán aztán igazi csattanóként végül a banda legbutább tagjáról, Alexről derült ki, hogy ő a legnagyobb koponya, ráadásul mindez egy Közönséges bűnözők előtti tisztelgés keretében történt.
Én ugyan egy részt sem láttam a 24-ből, de az biztos, hogy akik Elisha Cuthbertet onnan ismerték, azok a színésznő egészen más arcával találkozhattak a Happy Endingsben. Cuthbert tuti csaj, igazi komika, és imádni való akkor is, amikor kiskutyákkal hentereg,
amikor az Annie Hallba képzeli magát.
és akkor is, amikor kisgyerekekkel dolgoztat egy földalatti karkötőüzemben.
A Bomba sorozatos sálakban is szerepelt Brad (Damon Wayans Jr.) és Jane (Eliza Coupe) az egyik legszórakoztatóbb pár (volt) a tévében. Náluk az a felállás, hogy Jane hordja a nadrágot, és erre örömmel játszottak rá az írók. A P&P Romance Factory című részben annyira megfordultak a szerepek, hogy az autószalonban dolgozó Jane-t szabályos trófeafeleségként lepte meg Brad.
Brad aztán az Ordinary Extraordinary Love-ban megmutatta, hogy ha akarna, akkor sem tudna igazi férfi lenni, és ebben hű társa volt Dave is (Zachary Knighton).
Mivel Brad az egyetlen fekete karakter a sorozatban, emiatt rá hegyeznek ki néhány poént, a harmadik évad záróepizódjában például a családba érkező második fekete férjnek örült meg ennyire:
A Happy Endings a bomba karakterek miatt is nagyon jó vígjátéksorozat, és amiatt is, mert a mélyebb kérdéseket feszegető (nem és társadalmi szerepek, bőrszín, vallás, stb.) humor mellett a bazári viccelődéssel is nagyon magabiztosan és ellenállhatatlanul bánik. Utóbbira remek példa a második szezonban feltűnt rasszista papagáj, ami a mostani szezon során váratlanul kimúlt,
vagy amikor az a téma, hogy Penny (Casey Wilson) sokszor beüti a fejét.
És ha már Pennynél tartunk, akkor búcsúzzunk az ő örökbecsű gondolataival.
(A Happy Endingsről korábban itt írtunk bővebben, az epizódokról pedig hétről hétre beszámoltunk a spoilerrovatban.)