Legutóbb arról írtunk, hogy hiába ítélték sokan az Orange Is the New Blacket a nyár legjobb sorozatának, a Netflix nem közöl adatokat arról, hogy a saját gyártású produkciókat pontosan mennyien nézik. Ez azóta sem derült ki, de annak az apropóján, hogy a streamszolgáltató a minap megjelent Hollandiában, a terjeszkedési stratégia egy apró eleme nyilvánossá vált.
A Netflix 2011-re már lefedte az egész amerikai kontinenst, 2012-ben pedig már megjelent Nagy-Britanniában és Írországban, valamint Izland kivételével a skandináv országokban is. A növekedés ütemének lassulását jelentheti, hogy idén csak egy európai országban, Hollandiában indult el a szolgáltatás, de most először már nemcsak kívülről vásárolt tartalmak, hanem saját gyártású sorozatok is szerepelnek a kínálatban (Orange Is the New Black, House of Cards, Arrested Development, Hemlock Grove), amihez havi 8 euróért cserébe lehet hozzájutni.
A Netflix hollandiai megjelenését megelőzte a helyi nézők szokásainak vizsgálata is, amely részben azt jelentette, hogy megnézték, az országban milyen sorozatokat töltenek le leginkább; így szerezték meg a Prison Break sugárzási jogát is, mert a börtönös dráma kifejezetten népszerű a holland megosztóoldalakon.
Persze ha ezt nem mondja ki ennyire konkrétan a cég tartalomrészlegének alelnöke, Kelly Merryman, akkor is világos a törekvés, hiszen a Netflix ugyanannyira a torrentoldalak, mint a hagyományos tévécsatornák konkurenciája, és a letöltések vizsgálatával remekül fel tudják mérni a keresletet, sokszor azonban nem tudnak mit kezdeni az eredményekkel.
Azt például mindenki tudja, hogy a Trónok harca a legtöbbször letöltött sorozat, próbálkozott is a leigazolásával a Netflix, de az HBO nem adta be a derekát, és hasonlóan jártak a Showtime drámáival, a Dexterrel és a Homelanddel is. Utóbbiakban viszont az az érdekes, hogy Amerikában tényleg nem adta oda őket a Showtime a Netflixnek, de a hollandiai indulásnál már lehet rájuk számítani.
via Torrent Freak