Az HBO berendelte azt a sorozatot, amelynek írója Irvine Welsh, a Trainspotting írója, alkotótársa pedig az itthon is sokszor fellépő elektronikus zenei sztár, Calvin Harris. A készítők között további, nem sorozatos világból érkező hírességek is feltűnnek: Will Smith és Jay-Z is executive producerként jeleskedik.
Csupa előzetes a világ, bár amit most mutatunk, az igazából teasernek is kevés, de mégiscsak Guillermo del Toro sorozatát reklámozza.
A Strain del Toro és Chuck Hogan közösen írt horrorkönyvén alapul, amit amúgy is sorozatnak szántak eredetileg, de aztán előbb regénytrilógia lett belőle. A New York-ban játszódó Straint nyáron mutatja be az FX, főszereplője pedig az a Corey Stoll, aki a legjobb mellékszereplő volt a House of Cardsban, itt pedig egy olyan orvost alakít majd, aki egy vámpírvírussal veszi fel a harcot.
Február 9-én a Channel 4-on mutatkozik be először Danny Boyle sorozata, a Babylon. A sorozat főszereplői londoni rendőrök, illetve egy amerikai újmédia-szakember, aki ráadásul nő, és a rendőrségi PR-t hivatott forradalmasítani.
A Babylon február 9-én debütál, de a folytatásra várni kell majd, hiszen a további részeket csak ősszel forgatják. Danny Boyle mellett a készítők között találjuk a Peep Show két íróját, Sam Baint és Jesse Armstrongot, két leghíresebb főszereplője pedig Brit Marling és Jimmy Nesbitt.
A harmadik évadját taposó New Girl az idei Super Bowl, azaz az NFL döntője estéjén, február 2-án nem kisebb vendég, mint Prince szereplésével jelentkezik. Prince nagy rajongója a New Girlnek, és ő maga kereste meg Zooey Deschanelt, hogy benne lenne egy epizódban. A sztori valami olyasmi lesz, hogy Jessnek (Deschanel) és Nicknek (Jake Johnson) valami gondja támad, és Prince segít nekik megoldást találni.
A héten a téli szünet után folytatódott Amerikában az Így jártam anyátokkal, és egyben visszatért a sorozatból a pofonosztás hagyománya is. Az alkalomra pedig a Boyz II Men is felkészült.
Matt LeBlanc Jóbarátok utáni karrierje nem indult túl fényesen, a közvetlenül a Jóbarátok történetszálát folytató Joey meg se tudta közelíteni az anyasorozat sikerét, és két szezon alatt ki is fújt. A következő években LeBlanc eltűnt a képernyőről, mindaddig, amíg meg nem érkezett az Episodes (Sikersorozat), amiben már nem Joey Tribbianit, hanem egyenesen önmagát alakítja.
Az angol-amerikai koprodukcióban készülő sorozat harmadik évadja a napokban kezdődött, de nemcsak LeBlanc, hanem a hollywoodi tévés világ szatirikus ábrázolása miatt is érdemes nézni.
Az év egyik legjobban várt sorozata el is kezdődött, és amennyire nagy szó, hogy az HBO-n futó True Detective két főszereplője Matthew McConaughey és Woody Harrelson, annyira váratlan, hogy teli van klisével.
Érdekes karrier Steven Van Zandté. Ő az, aki zenészként, Bruce Springsteen régi cimborájaként, az E Street Band gitárosaként vált ismertté, de aztán a Maffiózókban mint Silvio Dante a tévésorozatok világában is nyomot hagyott. Úgy tűnt, a Maffiózók után Van Zandt marad a zenélésnél, de pár év után újra feltűnt a képernyőn, és ismét egy olasz-amerikai gengsztert alakít, csak ezúttal Norvégiában.
A Lilyhammer második szezonját december közepén tette közzé a Netflix (a streamszolgáltatónak ez volt az első saját gyártású produkciója) - a tél egyik legjobb sorozata, Van Zandt pedig nemcsak főszereplője, hanem társírója is.
A Sherlock nem feltétlenül a legjobb, de alighanem a legstílusosabb most futó sorozat. Mark Gatiss és Steven Moffat (akik korábban a Doctor Who-n dolgoztak együtt, és előbbi alakítja Sherlock bátyját, Mycroftot a sorozatban) azt találták ki, hogy úgy helyezik át a mai korba Arthur Conan Doyle hősét, hogy a magánnyomozó a modern technika minden elérhető vívmányát felhasználja, de közben ő maga és városa épp olyan elegáns marad, mint a viktoriánus Sherlock Holmes a viktoriánus Londonban. Amikor ötletesen használják a kütyüket és a szinte önálló szereplőként működő várost, azok a sorozat legjobb pillanatai.