A Pretty Little Liars halloweeni része után október végén indult a sorozat spinoffja, a Ravenswood, amely a négy lány lakhelyéhez, Rosewoodhoz közel eső kisvárosban játszódik. A sorozat első részei alapján nem lehetünk benne biztosak, hogy a Pretty Little Liarsből már ismert Caleb élő ember, ráadásul Ravenswoodban egyértelműen természetfeletti erők próbálnak ártani a főhősöknek. Spoilerek a folytatásban.
A nagyon felszínes, otromba, sztereotíp viccelődés könnyen a felszínre törhet egy olyan helyzetben, amelyben a főhős akarata ellenére kénytelen egy távoli országban dolgozni. A fiktív közép-ázsiai Tazbekisztánban szolgálatot teljesítő brit nagykövet életét bemutató Ambassadorsban is előfordulnak ilyenek, az első részben például az ország vezetője hatnapos alkoholtúrán teszteli a diplomatákat, de a nemrég bemutatott Wrong Manshez hasonlóan inkább kifinomult, mint harsány darabja az őszi humorfrontnak.
A Huffington Poston elképzelték, hogyan nézne ki néhány híres sorozatos karakter Iphone-ja. Nem a legforradalmibb ötlet, de kicsit vicces, mert az alkalmazások, például Ron Swanson bacon appjei, a valóságban is léteznek.
Az illusztrátorok nem ismernek tréfát! Legutóbb valaki megrajzolta a Breaking Badből Walter White összes ruháját, most pedig egy olyan képregény következik, ami Louis C.K. egyik standup monológján alapszik.
Fan art a legmagasabb fokon, azaz egy lelkes grafikus vette magát, és megrajzolta Walter White összes ruháját a Breaking Badből, szezonról szezonra, epizódról epizódra. Nemcsak a bugyogót vagy a drogfőző cuccot, hanem mindent.
Én veszek egy posztert. Vagy egy pólót.
05 11. |
Így néznének ki a Trónok harca szereplői tojásfejű gyerekhősökként
2013 11 05. 09:00 - benedekmarton
2011 óta már a magyar olvasók is megismerkedhettek a hetvenes évek elején indult Mr. Men és Little Miss című brit gyerekkönyvsorozattal. Ez az a széria, amelynek főhősei péládul Miss Parancs vagy Mr. Falánk.
A folytatásban viszont nem a sorozat eredeti borítóit mutatjuk be, hanem azt, hogy hogyan néznének ki George R.R. Martin hősei a Trónok harcából, ha a kedves gyerekkönyvek borítóin szerepelnének.
A januárban ötödik évadjával visszatérő, és kiagyalóját, Dan Harmont újra a fedélzeten köszöntő Communityt számos visszatérő poén, hadd ne mondjam, running gag színesíti. Ezek közül az egyik az, amikor a társalgás rímelő nevek segítségével zajlik. Az összes ilyen látható a folytatásban.
Well, well, well, Harvey Keitel!
Sokat elárul a Homeland idei szezonjáról, hogy egy belőle készült paródia jobban felizgat, mint maga a sorozat, de a Szezám utca bábjaival előadott jelenet amúgy is telitalalát.
A folytatásban jön a Homelamb és Brody, aki tényleg egy báránybőrbe bújt farkas!
A Wrong Mans úgy kezdődik, hogy a szörnyen másnapos főhős egy buli romjaiból szedi össze magát, majd mivel a bringáját ellopták, a hóesésben bandukolva munkába tart és az orra előtt felborul egy autó, mindeközben pedig egy Belle and Sebastian-dal szól.
A folytatás is hasonlóan titokzatos és megkapó, továbbá legalább annyira drámai, mint amennyire vicces.
Igazából már az elején nehéz volt komolyan vennem a Person of Interestet, mert nem tudtam másra gondolni, csak arra, hogy a két főszereplő közül az egyik Ben Linus a Lostból (Michael Emerson), a másik pedig Jézus a Passióból (Jim Caviezel). Ennél azért persze többet tud a jelenleg a harmadik évadjában járó sorozat, de a sok dráma és csavaros történet ellenére legnagyobb erénye mégiscsak az, hogy nem veszi komolyan magát.