Elindult a Showtime új sorozata, a hollywoodi problémamegoldásról szóló Ray Donovan, a Killingben pedig volt legalább egy nagyon jó duma. Spoileresen folytatjuk!
The Killing s03e06
Eminent Domain
Történt pár érdekes dolog ebben a részben, például kiderült, lehet, Linden totál tévesen küldte halálsorra Sewardot, és elcsattant egy leszbikus tinédzsercsók is, de a legjobban mégis az maradt meg, amikor Holder úgy kért egy cigit az alább látható kerekesszékes öregtől, hogy “Yo, vintage playa, you got a smoke?”.
Ray Donovan s01e01
The Bag or the Bat
Bár az első része már egy ideje elérhető az interneten, hivatalosan most indult Liev Schreiber főszereplésével a Showtime új sorozata, a Ray Donovan. Ő, mármint Ray egy hollywoodi problémamegoldó ember, kisebb-nagyobb sztárok és nagyhatalmú emberek az ügyfelei; mániákus rajongókkal, túladagolásban meghalt nőkkel, eltitkolt szeretőkkel, meg egyebekkel foglalkozik.
A történetben a másik nagy hangsúly Ray családján van (elvileg mindenki ír, de ebből igazából semmi sem lászik), ahol természetesen mindenki zűrös alak. Van egy Parkinson-kóros boxedző testvér és egy másik, aki alkoholista és drogfüggő, mert gyerekkorában molesztálta egy pap. Visszaemlékezésekben látunk egy lánytestvért is, aki hasonló okokból öngyilkos lett, és valószínűsíthető, hogy Rayt is abuzálták, amikor még kisgyerek volt. Ray amúgy a tisztes családapa benyomását kelti első látásra, de hamar kiderül, hogy a feleségével nem a legidillibb a helyzet, a munka közben pedig könnyen elcsábul.
Ráadásként már az első részben megismerjük Ray legnagyobb ellenfelét, azaz az apját, mind közül a legrafkósabb családtagot, aki épp kiszabadul a börtönből, lelövi a gyerekeit molesztáló papot, drogozik, kurvázik, és visszatér a családhoz, hogy újra nagyban ármánykodjon. Mindezek után szinte mellékes, hogy Ray számára teljesen váratlanul előkerül egy új testvér, aki csak féltestvér, és nem ír, hanem fekete vér csörgedezik benne.
Ezek alapján bomba kis sorozat lehetne a Ray Donovan, és ugye eleve attól a Showtime-tól jön, ahonnan a Dexter, a Homeland és a Weeds, na és a színészek sem a névtelenségből érkeztek. A keménynél is keményebb, de lelkileg sérült Rayt Liev Schreiber játssza, az apját pedig Jon Voight, akinek igazi jutalomjáték a szerep. Bírtam Steven Bauert, aki Ray kollégáját, Avit alakítja, ugyan csak pár percre tűnt fel, de így is lopta a show-t, és nagyon örültem Elliot Gouldnak is, aki szintén Ray egyik bizalmi embere, a testvérek közül pedig Eddie Marsan játéka tetszett a legjobban.
Mégis, a Ray Donovannek egyelőre nagyobb a füstje, mint a lángja, Ray viszonyát a feleségével és a gyerekeivel például rettenetesen unalmasan jelenítik meg (utóbbiak eléggé kétdimenziós karakterek); egyetlen női kollégájának egyelőre annyiban merül ki a szerepe, hogy leszbikus; és hiába ígéretes a sztori, nem túl csavaros megoldásokkal dolgozik. Aztán ott van az is, hogy már annyi antihős szaladgál a tévében, hogy egy újabb már nem tud akkora vihart kavarni, avagy Liev Schreiber tisztességésen teszi a dolgát, de nem olyan kaliber, mint James Gandolfini, Bryan Cranston, vagy épp Damien Lewis, aki ugye a szintén a Showtime-on látható Homeland főszereplője. Amúgy pont a Homeland tartotta eddig a csatorna premierrekordját, amit most 25%-kal felülmúlt a Ray Donovan, és 1,35 millió nézővel csúcsot döntött.
Szóval lehet, bennem van a hiba, és tök jó a Ray Donovan, de ahogy olvasom, mindenhol elég vegyes fogadtatása volt. Meglátjuk, mi lesz belőle.
Az elmúlt hetek epizódjait összefoglaló posztjainkat a heti összegző címke alatt találjátok.