Nem csaltunk a címben, Bryan Cranston és Aaron Paul, a Breaking Bad egykori főszereplői tényleg együtt szerepelnek ebben a rövid videóban. Sajnos azért ez nem egy új sorozat kezdete, hanem csak egy reklám, annak viszont remek.
A kisfilm az idei Emmy-gálát hirdeti, és nemcsak Cranston és Paul, hanem Julia Louis-Dreyfus is játszik benne. (Amúgy pedig az esemény szponzora, az Audi hozta össze.)
A minap a Tonight Show-ban Jimmy Fallon és csapata bemutatta régóta várt House of Cards paródiájukat.
Fallon nem politikust alakít ebben, hanem önmagát, de mindent úgy csinál, mintha a kegyetlen Frank Underwood lenne. A produkció címe is azért House of Cue Cards, mert cue cardnak hívják azokat a súgókártyákat, amik segítségével a műsorvezetők követik az adásrendet.
A két részben megtekinthető paródiában előkerülnek a House of Cards jellegzetese elemei, például Claire gardróbja (őt Ellen Barkin játssza) vagy Frank/Jimmy meghitt húsfalatozása, a végén pedig az emlékezetes metrós jelenetet is kifigurázzák, ráadásul egy másik nagyformátumú tévés személyiség segítségével.
Jöjjenek a videók!
Néhány hete írtunk arról, hogy mennyire tuti a Breaking Bad előzménysorozata, a Better Call Saul reklámja, most pedig már itt van a valamikor jövő februárban kezdődő sorozat első teasere is.
A néhány másodpercben Saul éppen arról magyaráz valakinek, hogy az ügyvédek olyanok, mint az egészségbiztosítás.
Judd Apatow lányától, Maude-tól eddig sem állt távol a szereplés, apja több filmjében is játszott, és most egy sorozatban is kipróbálja magát. Ez nem is lehetett más, mint a Girls - Csajok, hiszen ebben is benne van az apja, ő az egyik executive producer.
Maude eddigi munkáiban, a Felkoppintvában vagy a 40 és annyiban is saját anyja (Leslie Man) gyerekét játszotta, most azért némileg más lesz a szerepe. Annyit már tudni, hogy egy Cleo nevű lányt alakít, és a negyedik évad több epizódjában is benne lesz.
A Better Call Saulról egyre több dolgot lehet megtudni. Ez az a sorozat, aminek a Breaking Badből ismert ügyvéd, Saul Goodman a főszereplője, a története pedig a BB előtt kezdődik.
A Better Call Saulban az ügyvéd (akit továbbra is Bob Odenkirk alakít, róla itt írtunk hosszabban) még nem a Breaking Badből ismert zsidó nevet használja, hanem az ír eredetére utaló rendes nevét, azt, hogy James M. McGill. A sorozat első kültéri reklámján is az látható, hogy ezen a néven hirdeti szolgáltatásait, és a legjobb, hogy megadott telefonszám működik is! (A helyszín persze most is Albaquerque, mint a BB-ben.)
A számot elérve egy üzenet vár, Bob Odenkirk hangjával, aki azt mondja, hogy "Üdvözlöm, James M. McGill ügyvédi irodáját hívta, egy ügyvédét, akiben megbízhat. A hangjelzés után hagyjon üzenetet, és Mr. McGill rögtön visszahívja."
UPDATE: itt meg is hallgatható az üzenet!
Idén még önmagához képest is elég erős évet produkál az HBO. A csúcsot talán a True Detective és a Trónok harca jelentette, a vígjátékok közül pedig a Veep és a Silicon Valley, de ott volt még a Girls és a Looking is.
Így érkeztünk el a nyárhoz, amit újabb nagy dobásokkal köszöntött a csatorna. Az egyik a True Blood befejező évadja, a másik pedig a frissen indult Leftovers - A hátrahagyottak. Az utóbbiról lesz szó a folytatásban, az eddigi négy rész alapján. (A sorozat az eredeti vetítés után szinte egyből elérhető itthon is az HBO különböző felületein.)
A sorozatos mashupművészet már csak olyan, hogy két teljesen különböző dolgot is össze lehet keverni benne. Most például a Muppet Show karaktereit ábrázolta úgy Justine Lawrence DeVine grafikus, mintha Breki béka és a többiek a Twin Peaks szereplői lennének. (Ok, valójában már régóta csinálja a rajzokat, de a printek csak mostanában lettek megvásárolhatók.)
Breki ügynök, és Frozzie medve mint Tuskó Lady a folytatásban!
Tavaly az egyik legjobb új sorozat a női börtönben játszódó Orange Is the New Black volt, ami a Netflix saját gyártású műveként talán még a házon belüli versenyt is megnyerte a House of Cards-szal szemben. Amellett, hogy maga a sorozat milyen volt, az is az erre fogékony média figyelmének központjába helyezte, hogy éppen mennyi és milyen női karakter szerepelt benne, és ez a mostani második évadra különösen hangsúlyossá vált. (Az első évadról itt írtunk.)
Az egyik forgatókönyvíró például a világ elé tárta, hogy írás közben jött rá, hogy leszbikus; a sorozat transznemű színésznője, Laverne Cox még a szezon indulása előtt a Time magazin címlapján pózolt, később pedig a New York-i Pride-ot vezette, ahol közben a színésztársai mosodai kosarakban buliztak.
Szóval az OITNB már pusztán a létezésével a másság/feminizmus/elnyomott nők ügyének a szószólója lett, de mégiscsak fontos, hogy közben jó sztorikat látunk-e vagy sem.
A folytatásból kiderül, hogyan nyomták a második évadban!
Az év legundorítóbb sajtóajándékát a hamarosan, július 13-án kezdődő The Strain című sorozat készítőitől kapták a szerencsés újságírók. Ez az a sorozat, ami Guillermo del Toro és Chuck Hogan azonos című vámpírregényéből készül, de valamennyit átemel annak képregényverziójából is.
Az első rész úgy indul, hogy New York teljesen elsötétül, a sorozat főszereplője pedig az a Corey Stoll, aki a legjobb mellékszereplő volt a House of Cards első évadjában, itt pedig egy olyan orvost alakít, aki a vámpírvírussal veszi fel a harcot.
A vámpíros horrortörténet promótálásához kegyetlen ajándékot eszeltek ki (bár már a plakát sem egy leányálom), hiszen az újságírók konkrétan egy rothadó szívet kaptak.
Csak a folytatásban merjük megmutatni!
Martin Freeman, Allison Tolman és Colin Hanks - fotó
Sokan örültek, de kételkedő hangok is fogadták a hírt, hogy sorozatot csinálnak a Fargóból. Mégis a Coen testvérek kultfilmjéről volt szó, ugye. A szereposztás mindenesetre sokat ígért.
Szerencsére a Fargo a tavasz egyik legjobb sorozata lett, ráadásul egy saját lábán megálló produkció. A színészeken és az általuk játszott karaktereken keresztül vesszük végig az első évadot.