A Mad Men eleinte a rengeteg elszívott cigarettáról és jelentős mértékű alkoholfogyasztásról volt híres, de ahogy haladtunk előre a hatvanas években és lazult az erkölcs, az alkalmi drogfogyasztás is megjelent a sorozatban. Ezen a téren a csúcspont az egyik tavalyi epizód volt, amelyben a bohém Roger Sterling egy LSD-partyn vett részt.
A mostani, hatodik évad egyik részében nemhogy egy karakter, hanem az egész reklámiroda kikészült, legutóbb pedig Don Draper már nem először ütötte ki magát nagyon csúnyán, és idén a kreatív osztályon is többször jár körbe a spangli, mint valaha.
Mutattunk már kitalált videójátékokat a Simpsonsból, és nem létező weboldalakat az Esküdt ellenségekből, most pedig az Arrested Development fikciós site-jait láthatjuk egy videóban a Slacktory jóvoltából. Mint arról már írtunk, az egész nemrég bemutatott negyedik évadon átívelt a Social Network - A közösségi háló kiparodizálása, de az AD-ben amúgy is rengeteg humort rejtenek el a háttérben, így a feltűnő számítógépek képernyőjén is. Videó a folytatásban!
Samuel L. Jackson Alzheimer-kórban szenvedő betegek részére gyűjt adományokat, és a nemes cél érdekében az internet népéhez fordult felhívásával. E szerint nemcsak olyan menő címeket kaphatnak az adományozók, mint Real Badass, hanem kiválaszthatnak egy monológot is, amit majd előad a színész. Annyira gyorsan jött a pénz, hogy az első monológ seperc alatt megszületett, és mivel a százezer dollárt is átlépték, ígérete szerint újabb monológgal jelentkezett Jackson. Ezúttal ő választott, mégpedig a Breaking Bad főhőse, Walter White egyik legfenyegetőbb beszédét. Mozgóképek a folytatásban!
Véget ért az Orphan Black, a Mad Menben Kaliforniában buliztak, az új Arrested Developmentben pedig sok volt a madár. Spoileresen folytatjuk.
A tavaszi krimis összeállításunkban többször is emlegettük a Killinget mint a szomorú, depressziós, karaktervezérelt skandináv (és angol) bűnügyi történetek amerikai megfelelőjét. Persze, a Killing tényleg egy dán sorozat feldolgozása, de ennnyivel azért nem lehet elintézni, már csak azért sem, mert a második évadot követő bizonytalan időszak után a napokban csak elkezdődött a folytatás.
Nem újdonság, ha egy gyilkos szemszögéből látunk egy történetet, sőt, a tévésorozatok világában ez a siker egyik biztos receptje. A Rectify is ehhez az eszközhöz nyúlt, mégis az idei év legkülönlegesebb sorozata lett.
Megérkeztek az első képek a Homeland harmadik évadjának forgatásáról, ezekből mutatunk néhányat a folytatásban. Claire Danes még nem sír!
A PBS csoport egyik csatornája, a Thirteen kamu tévésorozatok reklámjait helyezte el a New York-i metróban. A hirdetések a gombamódra szaporodó trash realityket figurázzák ki, ezeket állítják szemben a Thirteen minőségi programkínálatával. A folytatásban uborkatermesztő milliomosokról és kötögetésben háborúzó nagyikról szóló sorozatok plakátjai!
Visszatért az Arrested Development, Don Draper nem bírja a mentolos cigit, és itt a BBC America klónos sorozata is. Vigyázat, spoilerek!
Hasonlóan a House of Cardshoz a Netflix május 26-án vasárnap második idei saját gyártású sorozatának is egyszerre teszi elérhetővé az összes részét, és ahogy Kevin Spacey sorozata egy angol műsor feldolgozása, úgy az Arrested Development sem saját fejlesztés, hanem egy, a Foxon három évadot megélt sorozat, amely negyedik szezonjával, hét év után folytatódik. Az Arrested Development nem csupán évekkel előzte meg korát, de ilyen jellegű komédiát azóta se csináltak. Lökést adott az azóta hipszterikonná vált Michael Cera karrierjének, és még a termékelhelyezést is új szintre emelte.